monik - komentarze


23 tydzień ciąży!!!


Rozwój twojego dziecka


W tym tygodniu gromadzi się pigment, który nada kolor skórze dziecka. Mimo że postępuje gromadzenie się tkanki tłuszczowej, skóra dziecka jest nadal luźna i pofałdowana. Jest to spowodowane tym, że skóra rozwija się szybciej niż tkanka tłuszczowa.

Twoje dziecko kontynuuje swój trening fizyczny, poruszając regularnie mięśniami palców, ramion oraz nóg. W rezultacie możesz odczuwać bardziej nasilone ruchy płodu.

Dziecko waży teraz około 450 gramów. Jeśli doszło by do przedwczesnego porodu, dziecko ważące poniżej funta ma szansę przeżycia dzięki specjalistycznej opiece lekarskiej ale może mieć w przyszłości mniejsze lub większe nieprawidłowości w trakcie rozwoju. Wraz z postępem wiedzy medycznej w dziedzinie opieki prenatalnej, rokowanie dla dzieci urodzonych przedwcześnie jest coraz lepsze.

Twoja ciąża



Im bliżej daty porodu, tym większe możesz mieć problemy ze snem. Kobieta ciężarna często nie może spać z powodu niepokoju, częstej potrzeby oddawania moczu, zgagi, kurczów nóg i ogólnego złego samopoczucia. Jednak zdrowie twoje i twojego dziecka zależy od twojego wypoczynku. Spróbuj wziąć ciepłą kąpiel, włączyć kojącą muzykę, poczytać książkę lub wypić herbatkę ziołową, by ułatwić sobie zasypianie.

Wielu lekarzy poleca kobietom ciężarnym spanie na boku zamiast na plecach czy brzuchu, tak by krew napływała bez problemu do łożyska. Jeśli nie jest ci tak wygodnie, spróbuj umieścić poduszkę między kolanami, co pozwoli zmniejszyć nacisk ciężaru ciała w czasie gdy leżysz na boku.

Poza tym mało jem, ale to chyba z nerwów... Dziś porozmawiałam z mamusią i ona mi bardzo dużo pomogła... Chcę żyć... Mam córeczkę i muszę żyć dla niej... Mimo, że nie zawsze jest kolorowo...
Pozdrawiam...

Imię:


Wyświetlaj emotikony w komentarzu

Lista emotikonów


Tak napisali inni:
01.03.2005 :: 08:53 :: dcs20.neoplus.adsl.tpnet.pl

izka1977

bo mnie tu zaraz skręci...napisałam tyyyyyyle a tu 1 wers:(..no to od nowa...
Po I uwielbiam tez tą piosenkę i często myślę,że to piosenka o mnie..sama nie wiem czego tak naprawdę szukam w zyciu..a może po prostu za wiele wymagam od innych?czułości,uczucia,bezpieczeństwa..może to za dużo?co do objadania się w czasie ciąży..to różnie ze mną bywało..musisz pamiętac o Julce:)dbac bardzo o siebie,bo wszystkie stresy odbijają sie na maleństwie..chyba nie chciałabyć,żeby była nerwowa,płaczliwa??noo to od dzisiaj chce ,żeby mama widziała na Twojej twarzy uśmiech od samego rana...co do ojca dziecka nie chciałabym się wypowiadać,szkoda słów Monisiu uwierz...wiem,że miłość to trudne i cudowne uczucie za razem..sama mam wiele wątpliwości co do moich uczuć..całej burzy uczuć jakie kłębią się we mnie..co prawda Łukasz jest cudowna osobą,uwielbiam z nim przebywać w jego towarzystwie czuję się cudownie,ale zdaję sobie świetnie sprawę,że to oże nie być długotrwałe..poza tym różnica wieku..no i ja mam Kaśkę i jeszcze męża..wiesz MOnisiu..czasami chciałabym byc sama z Kaśką..wiem,że to trudna sytuacja,ale chyba wolałabym taki układ..poza tym Ty jesteś cudowną kobietką,więc sobie poradzisz z pewnością..uwierz mi,że związek a niedojrzałym jak sama piszesz chłopakiem byłby toksyczny...i nic by z tego nie wyszło...przede wszystkim teraz musisz dbac o siebie i Julkę!masz codziennie rano uśmiechac sie od rana!i czerpac z życia ile się da...a jak mała przyjdzie na świat do dopiero będzie cudownie w domu ...sama zobaczysz jak zmieni się Twoje życie...tym bardziej,że masz tak cudowna rodzinkę...a teraz prosze uśmiech !nooo i tak ma zostać...dziecko lubi poczucie bezpieczeństwa i spokoju już w brzuszku mamy..:)pozdrawiam i życze duuużo usmiechu i szczęścia z całegomojego serduszka..Iza
01.03.2005 :: 08:37 :: dcs20.neoplus.adsl.tpnet.pl

izka1977

po I też uwielbiam piosenkę Bajmu
Talk.pl :: Wróć